Seminario de xeometría e topoloxía

Próximas sesións.-
 
Xoves 18 de maio de 2017 ás 16 horas na aula 7:
Estructuras paralelas y estructuras Killing Yano en variedades bandera maximales y Grupos de Lie de dimensión cuatro (Cecilia Herrera - Córdoba de Argentina).


Sesións pasadas.-

Xoves 27 de abril de 2017 ás 11 horas na aula 9:
Ricci solitons in tangent bundles of pseudo-Riemannian manifolds (Mohammed Hamou Dida - Saida).
Luns 13 de marzo de 2017 ás 10 horas na aula 4:
Counterexamples to Goldberg Conjecture on neutral 4-manifolds and higher dimensional indefinite metric spaces with attention to the reversed orientation (Yasuo Matsushita - Osaka).
Do 13 ó 17 de febreiro de 2017 ás 16 horas na aula 7, curso sobre:
Teorías gauge en el lenguaje de fibrados (Marco Castrillón - Madrid).
Martes 13 de decembro de 2016 ás 16 horas na aula 10:
Topología de las hojas totalmente propias (Carlos Meniño Cotón- Rio de Janeiro).
Xoves 24 de novembro de 2016 ás 16 horas na aula 7:
Statistical hypersurfaces (Mirjana Milijevic - Rio de Janeiro).
Xoves 17 de novembro de 2016 ás 16 horas na aula 7:
Uniqueness and non-existence of minimal submanifolds in monotone Riemannian manifolds (Juan J. Salamanca - Granada).
Xoves 3 de novembro de 2016 ás 16 horas na aula 7:
Geodesics on locally homogeneous affine surfaces (Peter Gilkey - Oregon).
Xoves 13 de outubro de 2016 ás 16 horas na aula 7:
Asystatic and infinitesimally polar actions (Andreas Kollross - Stuttgart).
Xoves 22 de setembro de 2016 ás 16 horas na aula 7:
Sobre a clasificación dos difeomorfismos analíticos do círculo (Carlos Meniño Cotón - Río de Janeiro).
Mércores 7 de setembro de 2016 ás 12 horas na aula 7:
Construcción de variedades compactas complejas usando sistemas dinámicos lineales holomorfos (Alberto Verjovsky - Cuernavaca).
Mércores 27 de xullo de 2016 ás 12 horas na aula 7:
Cheeger-Gromov-Taylor type compactness theorems via modified Ricci curvature (Homare Tadano - Osaka).
Xoves 21 de xullo de 2016 ás 16 horas na aula 4:
Hiperpolar actions on reducible symmetric spaces (Andreas Kollross - Stuttgart).
Xoves 21 de xullo de 2016 ás 12 horas na aula 4:
Hipersuperficies isoparamétricas en problemas sobredeterminados de EDPs (Miguel Domínguez Vázquez - ICMAT).
Mércores 6 de xullo de 2016 ás 16 horas na aula 7:
Moduli spaces of locally homogeneous affine surfaces (Peter Gilkey - Oregon).
Días 6,7,8 e 9 de xuño de 2016 de 12:00 a 13:30 horas na aula 9, curso sobre:
Maxwell's equations revisited = Divagando sobre las ecuaciones de Maxwell (Adolfo Sánchez Valenzuela - CIMAT).
Xoves 2 de xuño de 2016 ás 16 horas na aula 9:
Some Myers type theorems and Hitchin-Thorpe inequalities for shrinking Ricci solitons (Homare Tadano - Osaka).
Días 23,24,26 e 27 de maio de 2016 de 12:00 a 13:00 horas na aula 9, curso sobre:
Álgebras de Clifford, geometría espinorial y (super)álgebras de Lie (José Miguel Figueroa-O'Farrill - Edinburgh).
Xoves 3 de marzo de 2016 ás 16 horas na aula 9:
Clasificación de foliacións polares no espazo proxectivo cuaterniónico (Miguel Domínguez Vázquez - ICMAT).
Xoves 18 de febreiro de 2016 ás 16:30 horas na aula 7:
Flujos unipotentes (Matilde Martínez - Uruguay).
Xoves 21 de xaneiro de 2016 ás 16:30 horas na aula 7:
Grupos modulares en el cuerpo de los cuaterniones (Alberto Verjovsky - Cuernavaca).
Xoves 17 de decembro de 2015 ás 16 horas na aula 9:
Na procura de novos invariantes de R4 exóticos (Carlos Meniño Cotón - Río de Janeiro).
Xoves 17 de setembro de 2015 ás 16 horas na aula 7:
Variedades con estructuras de Clifford y sus automorfismos (Gerardo Arizmendi - México).
Luns 8 e martes 9 de xuño de 2015 ás 16 horas na aula 7:
Microscopic sets (Grazyna Horbaczewska - Lodz).
Martes 12 de maio de 2015 ás 16 horas na aula 7:
Dupin cyclides and their application (Maciej Czarnecki - Lodz).
Xoves 12 de marzo de 2015 ás 12:00 horas na aula 3:
An upper diameter bound for compact Ricci solitons with application to the Hitchin-Thorpe inequality (Homare Tadano - Osaka).
Xoves 22 de xaneiro de 2015 ás 16:00 horas na aula 8:
Diameter bounds for compact quasi-Einstein manifolds (Homare Tadano - Osaka).
Xoves 6 de novembro de 2014 ás 16:00 horas na aula 8:
Surfaces in Euclidean space with finite total Gauss curvature arising from the solutions of an ODE (Peter Gilkey - Oregon).
Xoves 23 de outubro de 2014 ás 17:00 horas na aula 8:
Sobre el Teorema de Efimov (Antonio Martínez - Granada).
Martes 14 de outubro de 2014 ás 16:00 horas na aula 8:
Spectral theory for simply periodic solutions of the sinh-Gordon equation (Sebastian Klein - Mannheim).
Xoves 25 de setembro de 2014 ás 17:00 horas na aula 8:
El espacio twistor de planos nulos (Luis Hernández Lamoneda - México).
Luns 8 de setembro de 2014 ás 16:00 horas na aula 8:
Mean curvature flow of Singular Riemannian Foliations (Marcos Alexandrino - Sao Paulo).
Luns 16 de xuño de 2014 ás 12:00 horas na aula 7:
Familias espectrales. Escalas (M. Ángeles de Prada - Bilbao).
Mércores 28 de maio de 2014 ás 12:00 horas na aula 7:
Grafos de Cayley de grupos relativamente hiperbólicos (Yago Antolín Pichel - Vanderbilt).
Mércores 21 de maio de 2014 ás 16:30 horas na aula 9:
Classification of umbilical foliations in the real hyperbolic space (Maciej Czarnecki - Lodz).
Xoves 15 de maio de 2014 ás 16:00 horas na aula 10:
On the index of symmetric spaces (Jürgen Berndt - Londres).
Xoves 8 de maio de 2014 ás 16:30 horas na aula 10:
On the density topology and its various generalizations (Jacek Hejduk - Lodz).
Xoves 27 de marzo de 2014 ás 17 horas na aula 10:
The Chern-Gauss-Bonnet Theorem for pseudo-Riemannian manifolds with boundary (Peter Gilkey - Oregon).
Xoves 27 de febreiro de 2014 ás 17 horas na aula 10:
Geometría de Schwarzschild (Yago Bea Besada).
Mércores 23 de outubro de 2013 ás 16 horas na aula 9:
A geometric setting for second-order differential equations and Hilbert's fourth problem (Ioan Bucataru - Iasi).
Martes 16 de xullo de 2013 ás 13 horas na aula 2:
Index theory on Lipschitz manifolds (Nicolae Teleman - Ancona).
Martes 16 de xullo de 2013 ás 12 horas na aula 2:
Classification of the transitive Lie algebroids. Categorical point of view (Aleksandr S. Mishchenko - Moscú).
Luns 4 de marzo de 2013 ás 12 horas na aula 4:
Isometric actions and singular Riemannian foliations (Gudlaugur Thorbergsson - Colonia).
Luns 4 de marzo de 2013 ás 11 horas na aula 4:
Polar actions on the Cayley hyperbolic plane (Andreas Kollross - Stuttgart).
Luns 4 de marzo de 2013 ás 9:30 horas na aula 4:
Real hypersurfaces with isometric Reeb flow in Hermitian symmetric spaces (Jürgen Berndt - Londres).
Xoves 29 de novembro de 2012 ás 16:30 horas na aula 8:
Aplicación de Gauss desde un punto de vista global (Carmen Romero Fuster - Valencia).
Xoves 29 de novembro de 2012 ás 12 horas na aula 4:
Algunos resultados recientes en teoría de Morse discreta (José Antonio Vilches - Sevilla).
Martes 27 de novembro de 2012 ás 17 horas na aula 7:
Associahedra, Multiplihedra and units in A form (Norio Iwase - Kyushu).
Martes 27 de novembro de 2012 ás 12 horas na aula 1:
Una introducción a la teoría de Morse discreta (José Antonio Vilches - Sevilla).
Xoves 25 de outubro de 2012 ás 16 horas na aula 8:
Semiclassical Spectral Asymptotics and Geometry of Magnetic Fields (Yuri A. Kordyukov - Ufa, Rusia).
Xoves 27 de setembro de 2012 ás 16:30 horas na aula 8:
Índice de punto fijo de homeomorfismos de R3 (Francisco Romero Ruiz del Portal - Madrid).
Xoves 13 de setembro de 2012 ás 16:30 horas na aula 8:
Boundary value problems for Laplace type operators (Wojciech Kozlowski - Lodz).
Xoves 14 de xuño de 2012 ás 16:30 horas na aula 7:
Dinámica global con simetría (Begoña Alarcón Cotillas - Oviedo).
Mércores 16 de maio de 2012 ás 16:30 horas na aula 7:
Caracteres y conexión en grupos topológicos (María Jesús Chasco Ugarte - Navarra).
Xoves 3 de maio de 2012 ás 16:30 horas na aula 7:
Aplicaciones armónicas de superficies proyectivas complejas (Domingo Toledo - Utah).
Xoves 26 de abril de 2012 ás 16:30 horas na aula 7:
Extendibilidad diferenciable de pregeodésicas en métricas de signatura cambiante Lorentz-Riemann (Esther Vieito - Madrid).
Luns 16 e martes 17 de abril de 2012 ás 16 horas na aula 7:
Espacios singulares, curvatura y simetrías (Fernando Galaz García - Münster).
Martes 10 de abril de 2012 ás 16:30 horas na aula 7:
Subvariedades lagrangianas en geometría multisimpléctica y geometría k-simpléctica (Manuel de León - ICM Madrid).
Mércores 28 de marzo de 2012 ás 16:30 horas na aula 4:
Submanifolds in Hermitian Symmetric Spaces (Jurgen Berndt - Londres).
Mércores 21 de marzo de 2012 ás 12 horas na aula 7:
La clase de Godbillon-Vey de foliaciones transversalmente homogéneas (Hiraku Nozawa - IHES).
Xoves 15 de marzo de 2012 ás 16:30 horas na aula 7:
Positively curved polar manifolds (Gudlaugur Thorbergsson - Köln).
Xoves 23 de febreiro de 2012 ás 16:30 horas na aula 7:
Un Teorema de Representación para Pseudométricas difusas (M. Ángeles de Prada - Bilbao).
Xoves 16 de febreiro de 2012 ás 16:30 horas na aula 7:
Topological Complexity and L-S category (Norio Iwase - Kyushu).
Xoves 12 de xaneiro de 2012 ás 16:30 horas na aula 7:
Dynamics of the horocyclic flow on a hyperbolic surface and generalizations (Françoise Dal'Bo - Rennes).
Luns 9 de xaneiro de 2012 ás 16:00 horas na aula 7:
Ricci solitons with large symmetry group (Andrew Dancer - Oxford).
Xoves 15 de decembro de 2011 ás 16:30 horas na aula 7:
Categoría LS de grupos de Lie y espacios simétricos (María José Pereira Sáez - A Coruña).
Xoves 20 de outubro de 2011 ás 16:30 horas na aula 7:
LS categoría tanxente de laminacións e puntos críticos (Carlos Meniño Cotón).
Mércores 5 de outubro de 2011 ás 16:30 horas na aula 10:
Polar actions on compact and non-compact symmetric spaces (Andreas Kollross - Darmstadt).
Martes 4 de outubro de 2011 ás 16:30 horas na aula 10:
Unha introdución panorámica ás superálxebras de Lie (Adolfo Sánchez Valenzuela - Guanajuato).
Xoves 29 de setembro de 2011 ás 16:30 horas na aula 10:
Finiteness of secondary characteristic classes of transversely homogeneous foliationsl (Hiraku Nozawa).
Xoves 21 de xullo de 2011 ás 12:45 horas na aula 4:
Foliaciones polares homogéneas en espacios hiperbólicos complejos (J. Carlos Díaz Ramos).
Xoves 21 de xullo de 2011 ás 11:30 horas na aula 4:
Resultados de Calabi-Bernstein y parabolicidad de superficies maximales en espacios producto lorentzianos (Luis J. Alías - Murcia).
Xoves 21 de xullo de 2011 ás 10 horas na aula 4:
Ejemplos de problemas de tipo Calabi-Bernstein para cierta inecuación no lineal (Alfonso Romero - Granada).
Xoves 31 de marzo de 2011 ás 16:30 horas na aula 7:
Measured equivalence relations (Aurèlien Alvarez - Orleans).
Xoves 10 de febreiro de 2011 ás 16:30 horas na aula 7:
Deformation of Sasakian metrics (Hiraku Nozawa - Tokyo).
Xoves 27 de xaneiro de 2011 ás 16:30 horas na aula 7:
LS-(co)-categoría y Localización (María Cristina Costoya Ramos - A Coruña).
Xoves 20 de xaneiro de 2011 ás 16:30 horas na aula 7:
Análisis algebraico de fiabilidad de sistemas (Eduardo Saenz de Cabezón - Logroño).
Martes 9 de novembro de 2010 ás 16 horas na aula 10; martes 23 de novembro de 2010 ás 16 horas na aula 8; martes 30 de novembro de 2010 ás 16 horas na aula 8; xoves 2 de decembro de 2010 ás 16 horas na aula 7 e xoves 9 de decembro de 2010 ás 16 horas na aula 7:
A short course in elliptic operator theory in global analysis (Peter B. Gilkey - Oregon).
Xoves 2 de decembro de 2010 ás 17 horas na aula 7:
Polinomios de Hodge del espacio de moduli de variedades de caracteres y fibrados de Higgs (Marina Logares - ICMAT).
Xoves 18 de novembro de 2010 ás 16:30 horas na aula 7:
Reflexividad en grupos topológicos (Elena Martín Peinador - Madrid).
Xoves 11 de novembro de 2010 ás 16:30 horas na aula 7:
Categoría seccional débil (José Manuel García Calcines - La Laguna).
Xoves 21 de outubro de 2010 ás 16:30 horas na aula 7:
Productos simétricos infinitos y otros módulos inestables sobre espectros multiplicativos (Carles Casacuberta - Barcelona).
Mércores 13 de outubro de 2010 ás 12 horas na aula 7; xoves 14 de outubro de 2010 ás 16 horas na aula 7; martes 19 de outubro de 2010 ás 16 horas na aula 8 e mércores 20 de outubro de 2010 ás 12 horas na aula 7:
Tubes, Parallel Hypersurfaces and Focal Sets in Complex Space Forms (Patrick J. Ryan - Hamilton).
Martes 13 de xullo de 2010 ás 11 horas na aula 9:
Algorithms for simple closed geodesics (Peter Buser - Lausanne).
Xoves 6 de maio de 2010 ás 17 horas na aula 7:
Topología sin puntos (M. Ángeles de Prada - Bilbao).
Xoves 22 de abril de 2010 ás 17 horas na aula 7:
Simetrías y Leyes de Conservación de Sistemas Hamiltonianos (Narciso Román-Roy - Barcelona).
Xoves 8 de abril de 2010 ás 16 horas na aula 7:
Simetrización de problemas variacionales (Marco Castrillón López - Madrid).
Xoves 25 de marzo de 2010 ás 17 horas na aula 7:
Una introducción a la mecánica noholónoma (Manuel de León - CSIC Madrid).
Mércores 17 de marzo de 2010 ás 17 horas na aula 7:
Transitive actions of diffeomorphisme groups (Cornelia Vizman - Timisoara).
Martes 2, mércores 3 e xoves 4 de marzo de 2010 ás 16:30 horas na aula 7:
Geometry of singular Riemannian foliations (Gudlaugur Thorbergsson - Köln).
Mércores 24 de febreiro de 2010 ás 17 horas na aula 7:
On the geometry of metric measure spaces (Szymon M. Walczak - Lodz).
Xoves 4 de febreiro de 2010 ás 17 horas na aula 7:
Condición de Hadwiger en el espacio (Eduardo Gallego - Barcelona).
Mércores 3 e venres 5 de febreiro de 2010 ás 12 horas na aula 7:
Subvariedades y holonomía (Carlos Olmos - Córdoba, Arxentina).
Xoves 3 de decembro de 2009 ás 16:30 horas na aula 7:
Tensores λ-naturales (Guillermo Henry - Buenos Aires).
Xoves 26 de novembro de 2009 ás 17 horas na aula 7:
Dime sobre quién actúas y te diré quién eres (Antonio Viruel Arbáizar - Málaga).
Xoves 5 de novembro de 2009 ás 16:30 horas no salón de graos:
Las matemáticas del DNI electrónico (José Luis Gómez Pardo).
Martes 3 de novembro de 2009 ás 16 horas na aula 7:
Representaciones del grupo simétrico en la teoría de juegos cooperativos (Luis Hernández Lamoneda - Guanajuato).
Mércores 14, xoves 15 e venres 16 de outubro de 2009 ás 16:30 horas na aula 7:
Symmetric spaces and polar actions (Andreas Kollross - Augsburg).
Xoves 28 de maio de 2009 ás 16:30 horas na aula 7:
Rigidity of Álvarez classes of Riemannian foliations (Hiraku Nozawa - Tokyo).
Martes 19 de maio de 2009 ás 16:30 horas na aula 8:
Curvature homogeneous Lorentzian three-manifolds (Giovanni Calvaruso - Lecce).
Venres 8 de maio de 2009 ás 10 horas na aula 8:
Codazzi-equivalent Riemannian metrics (Udo Simon - Berlín).
Mércores 6 de maio de 2009 ás 10:00 horas na aula 10:
Asymptotic properties of Hadamard foliations (Maciej Czarnecki - Lodz).
Martes 5 de maio de 2009 ás 16:30 horas na aula 8:
Bifurcation of Constant Mean Curvature Tori in Euclidean Spheres (Paolo Piccione - Sao Paulo).
Xoves 23 de abril de 2009 ás 16:30 horas na aula 7:
Foliacións hiperpolares homoxéneas en espazos simétricos non compactos (José Carlos Díaz Ramos).
Venres 17 de abril de 2009 ás 9:30 horas na aula 5:
Número de ramificación de un pseudogrupo (María Pérez Fernández de Córdoba).
Xoves 16 de abril de 2009 ás 13 horas na aula 5:
Affability of Euclidean tilings (Pablo González Sequeiros).
Xoves 16 de abril de 2009 ás 9:30 horas na aula 9:
Moyennes invariantes, III (Fernando Alcalde Cuesta).
Mércores 15 de abril de 2009 ás 11 horas na aula XT:
Moyennes invariantes, II (Fernando Alcalde Cuesta).
Mércores 15 de abril de 2009 ás 9:30 horas na aula 10:
The Poisson boundary of a discrete group of diffeomorphisms of the circle (Bertrand Deroin - Paris).
Martes 14 de abril de 2009 ás 11 horas na aula XT:
Moyennes invariantes, I (Fernando Alcalde Cuesta).
Martes 14 de abril de 2009 ás 9:30 horas na aula 10:
The question of unique ergodicity for harmonic measures on a foliation (Bertrand Deroin - Paris).
Luns 13 de abril de 2009 ás 13 horas na aula 5:
Random graphs (Álvaro Lozano Rojo - Bilbao).
Luns 13 de abril de 2009 ás 9:30 horas na aula 10:
Random walk on the group of homeomorphisms of the real line and of the circle (Bertrand Deroin - Paris).
Xoves 2 de abril de 2009 ás 16:30 horas na aula 7:
Teoría de comparación y análisis geométrico de la distancia lorentziana con aplicaciones a hipersuperficies espaciales (Luis J. Alías - Murcia).
Xoves 26 de febreiro de 2009 ás 16:30 horas na aula 7:
Compact leaves of 2-dimensional foliations on 4-manifolds: existence and self-intersection numbers (Elmar Vogt - Berlín).
Xoves 5 de febreiro de 2009 ás 16:30 horas na aula 7:
Problemas variacionales en el grupo de Heisenberg sub-riemanniano (Manuel Ritoré Cortés - Granada).
Luns 26 de xaneiro de 2009 ás 17 horas na aula 9:
Una foliación no promediable cuyas hojas son Folner (Ana Rechtman - Lyon).
Luns 1 de decembro de 2008 ás 17 horas na aula 9:
On 3-dimensional Riemannian manifolds with prescribed Ricci eigenvalues (Stana Nikcevic - Belgrado).
Xoves 27 de novembro de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
Geometric realizability of algebraic curvature tensors (Peter B. Gilkey - Oregon).
Xoves 20 de novembro de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
Dinámicas no espazo de Gromov (Jesús A. Álvarez López).
Xoves 6 de novembro de 2008 ás 16:30 horas no salón de graos:
Números excepcionales (Alberto Elduque - Zaragoza).
Xoves 4 de setembro de 2008 ás 12 horas na aula 7:
Ecuaciones cohomológicas y distribuciones invariantes (Alejandro Kocsard - IMPA).
Xoves 3 de xullo de 2008 ás 12:00 horas no salón de graos:
Submanifolds in codimension two attaining equality in a extrinsic inequality (Rui Tojeiro - Sao Carlos).
Xoves 3 de xullo de 2008 ás 10:30 horas no salón de graos:
The isometric deformation problem of Euclidean submanifolds (Marcos Dajczer - IMPA).
Mércores 11 de xuño de 2008 ás 16:30 horas no salón de graos:
Explorando cómo se mueven las nanomáquinas moleculares responsables de la vida. Una aproximación desde la microscopía electrónica y las técnicas de optimización (José María Carazo - Centro Nacional de Biotecnología).
Xoves 5 de xuño de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
On Farber's Topological Complexity (Lucile Vandembroucq - Braga).
Xoves 29 de maio de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
Conjuntos de periodos de las funciones holomorfas de una superficie de Riemann (Jaume Llibre - Barcelona).
Xoves 22 de maio de 2008 ás 16:30 horas no salón de graos:
¿Cuántas caras puede tener un poliedro? (Francisco Santos - Cantabria ).
Xoves 24 de abril de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
Dynamics of foliations. Distality (Robert Wolak - Cracovia).
Venres 18 de abril de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
Volume preserving mean curvature flow of cylindrical shaped hypersurfaces (Vicente Miquel - Valencia).
Xoves 17 de abril de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
Volume preserving mean curvature flow of spherical shaped hypersurfaces (Vicente Miquel - Valencia).
Xoves 10 de abril de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
El origen de la K-teoría (Javier Majadas).
Martes 1 de abril de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
Catenoids: A Look at Conformal Flatness (David E. Blair - Michigan).
Xoves 27 de marzo de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
La conjetura de Seifert y otros problemas de flujos sobre la 3-esfera (Carlos Meniño Cotón).
Xoves 13 de marzo de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
Dualidad(es) de grupos abelianos topológicos (Xabier Domínguez - A Coruña).
Xoves 17 de xaneiro de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
Campos de Jacobi y rango osculador del operador de Jacobi en algunas clases especiales de espacios homogéneos Riemannianos (Antonio Martínez Naveira - Valencia).
Xoves 10 de xaneiro de 2008 ás 16:30 horas na aula 7:
L^2 -distribucións de Lefschetz en foliacións de Lie (Luís Sanguiao Sande).
Xoves 29 de novembro de 2007 ás 16:30 horas no salón de graos:
Álgebras de Lie versus álgebras de Leibniz (Manuel Ladra González).
Mércores 28 de novembro de 2007 ás 17 horas na aula 10:
Curvature properties of three-dimensional Lorentz metrics (Ali Haji Badali - Tabriz).
Xoves 22 de novembro de 2007 ás 18 horas na aula 7:
Definiciones de Ganea y Whitehead para la categoría tangente de una foliación (Enrique Macías Virgós).
Xoves 8 de novembro de 2007 ás 16:30 horas no salón de graos:
Espacios tridimensionales: topología y geometría (María Teresa Lozano Imízcoz - Zaragoza).
Venres 20 de xullo de 2007 ás 12 horas na aula 9:
Eigenvalue estimates for minimal surfaces in hyperbolic space (Alberto Candel - C.S.U. Northridge).
Mércores 18 de xullo de 2007 ás 11:30 horas na aula 10:
Holonomy of pseudo-Riemannian cones (Thomas Leistner - Hamburgo).
Mércores 18 de xullo de 2007 ás 10 horas na aula 10:
Curvature homogeneous manifolds (Corey Dunn - C.S.U. San Bernardino).
Xoves 12 de xullo de 2007 ás 11 horas na aula 10:
On the Asymptotics of Eigenvalue Distribution on T^2 (Hyunsuk Kang - Birmingham).
Mércores 11 de xullo de 2007 ás 11 horas na aula 10:
Heat Content Asymptotics (Peter B. Gilkey - Oregon).
Martes 3 de xullo de 2007 ás 12 horas na aula 8:
Estructuras casi-hermíticas de energía mínima (Luís Hernández Lamoneda - Guanajuato).
Mércores 20 de xuño de 2007 ás 16:30 horas no salón de graos:
De la regla y del cartabón al fibrado de referencias (Luís Ángel Cordero Rego).
Xoves 7 de xuño de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Una aplicación de la fórmula de Bochner-Lichnerowicz al estudio de hipersuperficies espaciales de curvatura media constante (Alfonso Romero Sarabia - Granada).
Xoves 31 de maio de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Operador de Jacobi complexo (Miguel Brozos Vázquez).
Xoves 24 de maio de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Espacios de Hopf finitos con complejo generador retráctil (Lucía Fernández Suárez - Braga).
Xoves 10 de maio de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Simetrías de espacios de Hurwitz (Antonio F. Costa - UNED).
Martes 24 de abril de 2007 ás 16:30 horas na aula 10:
Curvas minimizadoras de energías asociadas a la curvatura geodésica (Oscar J. Garay - Bilbao).
Xoves 19 de abril de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Weyl parallel indefinite metrics: local structure and compact examples (Andrzej Derdzinski - Ohio).
Xoves 12 de abril de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Técnicas no conmutativas en el estudio de espacios foliados (Marta Macho Stadler - Bilbao).
Xoves 22 de marzo de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Simetrías y leyes de conservación (Silvia Vilariño Fernández).
Xoves 15 de marzo de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Álgebras de Lie cuadráticas con estructuras simplécticas (Ignacio Bajo Palacio - Vigo).
Xoves 1 de marzo de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Unha fórmula da traza para fluxos foliados (Jesús A. Álvarez López).
Xoves 1 de febreiro de 2007 ás 16:30 horas no salón de graos:
Una primera aproximación a la conjetura de Poincaré (Adolfo Sánchez Valenzuela - Guanajuato).
Xoves 18 de xaneiro de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Estructuras de Walker: aplicación al estudio de las variedades de Osserman (Ramón Vázquez Lorenzo).
Xoves 11 de xaneiro de 2007 ás 16:30 horas na aula 7:
Como a característica de Euler clasifica (tamén) as foliacións por superficies (Miguel Bermúdez - Paris 7).
Xoves 14 de decembro de 2006 ás 16:30 horas na aula 7:
The spectral geometry of the canonical Riemannian submersion of a compact Lie Group (Peter B. Gilkey - Oregon).
Xoves 30 de novembro de 2006 ás 16:30 horas no salón de graos:
A dinámica dos mosaicos do plano (Fernando Alcalde Cuesta).
Xoves 23 de novembro de 2006 ás 16:30 horas no salón de graos:
Un matemático en la tierra del genoma (Antonio Gómez Tato).
Xoves 9 de novembro de 2006 ás 16:30 horas no salón de graos:
Gauss y la geometría. Geodesia y geometría no euclidiana (Agustí Reventós Tarrida - Autònoma Barcelona).
Xoves 28 de setembro de 2006 ás 10 horas no salón de graos:
Adiabatic limits and the spectrum of the Laplacian on foliated manifolds (Andrey Yakovlev - Ufa, Rusia).
Venres 16 de xuño de 2006 ás 16:30 horas na aula 9:
Superficies e hipersuperficies espaciales de curvatura media constante en espaciotiempos (Alfonso Romero - Granada).
Venres 16 de xuño de 2006 ás 12:00 horas na aula 9:
Geometría de Lorentz frente a Geometría de Riemann: algunas notas básicas (Alfonso Romero - Granada).
Xoves 15 de xuño de 2006 ás 16:30 horas na aula 9:
Geometría de Lorentz y Relatividad: un largo camino en común con un prometedor futuro (Alfonso Romero - Granada).
Xoves 1 de xuño de 2006 ás 16:30 horas na aula 10:
Minimalidad en foliaciones singulares (José Ignacio Royo Prieto - Bilbao).
Xoves 18 de maio de 2006 ás 16:30 horas na aula 10:
Curvas polares y modelos logarítmicos de foliaciones singulares (Nuria Corral - Vigo).
Mércores 10 de maio de 2006 ás 16:30 horas na aula 5:
Espacio de configuraciones y robótica (Aniceto Murillo - Málaga).
Mércores 3 de maio de 2006 ás 16:30 horas na aula 4:
Geometry of Hermitian Surfaces (Johann Davidov - Sofia).
Xoves 27 de abril de 2006 ás 16:15 horas na aula 10:
Espacios de órbitas con estructura geométrica (Marcel Nicolau - Barcelona).
Xoves 20 de abril de 2006 ás 16:30 horas na aula 10:
LS-category in a closed model category (Jean Paul Doeraene - Lille).
Xoves 30 de marzo de 2006 ás 16:30 horas na aula 10:
Variedades de Tsankov: conmutatividade de operadores asociados á curvatura (Miguel Brozos Vázquez).
Xoves 23 de marzo de 2006 ás 16:30 horas na aula 10:
Hipersuperficies homoxéneas no espazo hiperbólico real (Xosé Carlos Díaz Ramos).
Xoves 16 de marzo de 2006 ás 16:30 horas na aula 10:
Categoría LS transversa de foliacións (Enrique Macías Virgós).
Xoves 9 de marzo de 2006 ás 16:30 horas na aula 10:
Cohomoloxía continua (Xosé M. Masa Vázquez).
Xoves 23 de febreiro de 2006 ás 16:30 horas na aula 10:
Tableaux, Integrable systems and classical surface theory (Lorenzo Nocolodi - Parma).
Martes 14 de febreiro de 2006 ás 12 horas na aula 7:
Explosiones y propiedades geométrico-topológicas de los sistemas dinámicos determinados por campos de vectores (Felipe Cano - Valladolid).
Mércores 21 de decembro de 2005 ás 12 horas no salón de graos:
El método de Bochner y simetrías en espaciotiempos (Alfonso Romero - Granada).
Venres 1 de abril de 2005 ás 11:30 horas na aula 9:
Un método para la resolución de la ecuación de Jacobi en SO(5)/SU(2). Posibles aplicaciones a otras variedades (Antonio M. Naveira - Valencia).
Luns 14, mércores 16 e xoves 17 de febreiro de 2005 ás 12 horas no salón de graos:
Recent Results on Information Geometry (CTJ Dodson - Manchester).
Luns 7 de febreiro de 2005 ás 12 horas no salón de graos:
Algunos problemas geométricos derivados de los espaciotiempos tipo ondas gravitatorias (Miguel Sánchez - Granada).
Luns 7 de febreiro de 2005 ás 10:30 horas no salón de graos:
Sobre el índice de estabilidad de hipersuperficies compactas de curvatura media constante en la esfera (Luis Alías - Murcia).
Martes 1 de febreiro de 2005 ás 12 horas no salón de graos:
Semiclassical asymptotics and spectral gaps for periodicmagnetic Schrödinger operators (Yuri Kordyukov - Ufa, Rusia).
Martes 25 e xoves 27 de xaneiro de 2005 ás 12 horas no salón de graos:
Torsion connections with special holonomy and supersymmetric strings (Stefan Ivanov - Sofia).
Martes 14 de decembro de 2004 ás 12 horas no salón de graos:
Árboles dinámicos (Álvaro Lozano Rojo - UPV-EHU).
Xoves 9 de setembro de 2004 ás 11 horas na aula 9:
Four-dimensional Walker metrics and symplectic structures (Yasuo Matsushita - Shiga).
Venres 7 de maio de 2004 ás 12 horas no salón de graos:
Conexiones de Yang-Mills sobre variedades con estructura de Grassmann II (Vicente Cortés Suárez - Nancy).
Mércores 5 de maio de 2004 ás 12 horas no salón de graos:
Conexiones de Yang-Mills sobre variedades con estructura de Grassmann I (Vicente Cortés Suárez - Nancy).
Luns 3 de maio de 2004 ás 17 horas no salón de graos:
Elastic Strips and Differential Geometry (Théodor Hangan - Haute Alsace).
Martes 16 de marzo de 2004 ás 11 horas:
Maslov index, Spectral Flow and the semi-Riemannian Morse Index Theorem (Paolo Piccione - Sao Paulo).
Luns 15 de marzo de 2004 ás 11 horas:
Conjugate Points along semi-Riemannian Geodesics (Paolo Piccione - Sao Paulo).
Do 19 ó 23 de xaneiro de 2004 curso sobre:
Superálxebras de Lie basadas de xeito natural no espacio tridimensional e no espacio tempo de Minkowski (Adolfo Sánchez Valenzuela - CIMAT).
Venres 16 de xaneiro de 2004 ás 11:30 horas:
Espazos foliados equicontinuos (Jesús A. Álvarez).
Martes 16 e mércores 17 de decembro de 2003 ás 18 horas na aula 9:
Cohomogeneity one manifolds (Jurgen Berndt - Hull).
Venres 4 de xullo de 2003 ás 12 horas na aula 7:
Pinceles de Lefschetz en variedades simplécticas (Jaume Amorós - Politécnica de Cataluña).
Luns 16 de xuño de 2003 ás 17 horas no salón de graos:
Structures Affines (Yu Khakimdjanov - Haute Alsace).
Venres 13 de xuño de 2003 ás 10:30 horas na aula 7:
A conxectura de Poincaré (Gilbert Hector - Lyon).
Mércores 17 de xullo de 2002 ás 12 horas na aula 7:
Algunas reflexiones sobre la geometría de Riemann de los espacios homogéneos reductivos. Aplicación a algunos ejemplos (Antonio M. Naveira - Valencia).
Luns 27 de maio de 2002 ás 12 horas no salón de graos:
Presentación del programa "Superficies" (Angel Montesinos Amilibia - Valencia).
Martes 16 de abril de 2002 ás 12 horas:
Cohomoloxía racional continua (Xosé M. Masa).
Venres 8 de marzo de 2002 ás 12 horas na aula 9:
The Lefschetz trace formula for flows (Yuri Kordyukov - Ufa, Rusia).
Mércores 30 e xoves 31 de xaneiro de 2002 ás 17 horas na aula 9:
Foliaciones singulares y estabilidad de hojas compactas (Jose Luis Arraut - Sao Paulo).
Xoves 17 de xaneiro de 2002 ás 18 horas na aula 7:
Supergrupos de Lie con soporte en Gl(2) (Adolfo Sánchez Valenzuela - Guanajuato).
Mércores 12 de decembro de 2001 ás 18,15 horas na aula 7:
Characterizing specific Riemannian manifolds by (the existence of solutions of) differential equations (Demir Kupeli - Ankara).
Venres 23 de novembro de 2001 ás 17 horas na aula 7:
Medios de Cosserat, homogeneidad, materiales FGM, cristales líquidos y G-estructuras (Manuel de León - C.S.I.C.).
Mércores 10 de outubro de 2001 ás 17 horas na aula 10:
El teorema de Pappus: generalizaciones (Ximo Gual - Castellón).
Comezando o 9 de outubro de 2001, os martes de 16 a 18 na aula 10, curso sobre:
Bochner formulae for orthogonal G-structures on compact manifolds (Luis Hernández Lamoneda - Guanajuato).
Do 27 de xuño ó 4 de xullo de 2001, de 12 a 13:30 na aula 11, curso sobre:
Foliations and Geometric Structures (R. Wolak - Cracovia).
Luns 11 de xuño de 2001 ás 12 horas na aula do departamento:
Equicontinuous foliated spaces (Jesús Álvarez López).
Venres 8 de xuño de 2001 ás 16,30 horas na aula do departamento:
Cohomoloxía de Alexander-Spanier (Xosé Masa).
Venres 8 de xuño de 2001 ás 12 horas na aula do departamento:
Característica de Euler foliada e simplicial (Miguel Anxo Bermúdez).
Xoves 7 de xuño de 2001 ás 12 horas na aula do departamento:
Quels feuilletages sont-ils pavables au sens de la mesure? (Gilbert Hector).
Martes 6 de febreiro de 2001 ás 12 horas na aula 7:
Topological structures of compact homogeneous spaces (V.V. Gorbatsevich - Moscú).
Martes 26 de setembro de 2000 ás 17 horas na aula 7:
Curvatura de variedades hermitianas (Luis Hernández Lamoneda - Guanajuato).
Xoves 14 de setembro de 2000 ás 17 horas na aula 7:
Integrability of Almost Hermitian manifolds (Goldberg Conjecture) (K. Sekigawa - Niigata).
Xoves 13 de xullo de 2000 ás 11 horas na aula 7:
Hyper-Kähler symmetric spaces (D. Alekseevsky - Moscú).
Xoves 6 de xullo de 2000 ás 16:30 horas na aula 10:
The Local Möbius Equation and Decomposition Theorems in Riemannian Geometry (Demir Kupeli - Ankara).
Martes 21 de marzo de 2000 ás 10 horas na aula do departamento:
Number theory and dynamical systems (Christopher Deninger - Munster).
Xoves 2 de marzo de 2000 ás 16:30 horas na aula do departamento:
Geometrical aspects in the rigid body dynamics (Mircea Puta - Timisoara).
Luns 21 de febreiro de 2000 ás 17,30 horas na aula do departamento:
Foliaciones holomorfas singulares (Felipe Cano - Valladolid).
Mércores 2 de febreiro de 2000 ás 16 horas na aula do departamento:
The trace formula for transversely elliptic operators on Riemannian manifolds (Yuri Kordyukov - Ufa, Rusia).
Martes 19 de outubro de 1999 ás 11 horas na aula do departamento:
On a De Rham cohomology associated with Riemannian foliations (Haruo Kitahara).
Martes 14 de setembro de 1999 ás 10,30 horas na aula do departamento:
Morse inequalities for orbit spaces (Manuel Calaza).
Luns 13 de setembro de 1999 ás 12 horas na aula do departamento:
Cohomologie d'Alexander-Spanier pour les feuilletages (Xosé Masa).
Luns 13 de setembro de 1999 ás 10,30 horas na aula do departamento:
Theorie de Lie pour les groupes diffeologiques (Enrique Macías).
Venres 10 de setembro de 1999 ás 12 horas na aula do departamento:
Ensembles minimaux et cycles evanouissants en codimension 2 (Emmanuel Blanc).
Venres 10 de setembro de 1999 ás 10,30 horas na aula do departamento:
Genericite des flots sans integrale premiere pour certains types de flots sur les varietes de dimension 3 (Gilbert Hector).
Xoves 9 de setembro de 1999 ás 10,30 horas na aula do departamento:
Quasi-isometry type of generic leaves (Jesús A. Álvarez).
Mércores 8 de setembro de 1999 ás 12 horas na aula do departamento:
Construction de laminations minimales avec feuilles speciales d'apres Ghys (Fernando Alcalde).
Mércores 8 de setembro de 1999 ás 10,30 horas na aula do departamento:
Minimaux mesures des feuilletages de codimension 1 (Emmanuel Lesueur).
Xoves 24 de xuño de 1999 ás 11,30 horas na aula 7:
Convex sets and locally convex hypersurfaces in Lobachevsky and Riemannian spaces (Aleksander Borisenko - Kharkiv, Ucrania).
Mércores 23 de xuño de 1999 ás 11,30 horas na aula 7:
Global structure of Hoph hypersurfaces in complex space forms (Aleksander Borisenko - Kharkiv, Ucrania).
Xoves 15 de abril de 1999 ás 18 horas na aula do departamento:
Categoría de Sp(3) y espacios casi-proyectivos (Lucía Fernández).
Xoves 18 de febreiro de 1999 ás 18 horas na aula do departamento:
Invariante de Hopf-Ganea y categoría débil de Lusternik-Schnirelman (Antonio Gómez Tato).
Xoves 10 de decembro de 1998 ás 18 horas na aula do departamento:
Invariancia homotópica da cohomoloxía das foliacións riemannianas. II. Expresión da cohomoloxia das foliacións riemannianas en termos do feixe de conmutadores (Xosé Masa).
Mércores 2 de decembro de 1998 ás 18 horas na aula do departamento:
Invariancia homotópica da cohomoloxía das foliacións riemannianas. I. Morfismos de pseudogrupos riemannianos e aproximación de aplicacións foliadas (Jesús A. Álvarez López).
Xoves 19 de novembro de 1998 ás 18 horas na aula do departamento:
Compoñentes de Reeb homolóxicas (Fernando Alcalde).
Xoves 5 de novembro de 1998 ás 18 horas na aula do departamento:
Cohomoloxía de Alexander-Spanier en variedades foliadas (Xosé Masa).
Martes 3 de novembro de 1998 ás 16:30 horas na aula magna:
Homogeneous surfaces in the Möbius space S3 (Rolf Sulanke - Berlín).
Xoves 22 de outubro de 1998 ás 11:30 horas na aula do departamento:
Transverse Geometry of Anosov flows (Thierry Barbot - Lyon).
Luns 19 de outubro de 1998:
The Generalized Divergence Theorem and its applications to Harmonic Maps (Demir Kupeli - Ankara).
Venres 18 de setembro de 1998:
Variedades cuaterniónicas homogéneas asociadas a álgebras de Poincaré extendidas (Vicente Cortés - Bonn).
Do 22 ó 30 de abril de 1998 curso sobre:
Foliations, Markov chains and Ergodic Theory (V.Kaimanovich).
Do 16 ó 19 de febreiro de 1998 curso sobre:
Categoría LS (Lucía Fernández Suárez e Daniel Tanré - Lille).
Xoves 23 de outubro de 1997 ás 11 horas na aula 11:
Scalar curvature invariants and local homogenity (Lieven Vanhecke - Lovaina).
Martes 14 de outubro de 1997 ás 11:30 horas na aula 11:
Jordan Structures and Applications (Radu Iordanescu - Rumanía).
Luns 29 de setembro de 1997 ás 11:30 horas na aula 7:
Equivalence classes of almost complex structures on 4-manifolds (Yasuo Matsushita - Shiga).
Martes 23 de setembro de 1997 ás 11:30 horas na aula 10:
Variedades complejas compactas no simplécticas definidas por sistemas dinámicos  (Santiago López de Medrano - México).
Mércores 17 de setembro de 1997 ás 11:30 horas na aula 11:
Riemannian Polyhedra as harmonis Spaces, II (James Eells - Cambridge).
Martes 16 de setembro de 1997 ás 11:30 horas na aula 11:
Riemannian Polyhedra as harmonis Spaces, I (James Eells - Cambridge).
Luns 28 de abril de 1997 ás 12 horas na aula do seminario:
On Affine Riemannian Maps  (Demir Kupeli - Ankara).
Xoves 24 de abril de 1997 ás 11 horas na aula 11:
The transversal wave equation and the noncommutative geodesic flow in Riemannian foliations  (Yuri Kordyukov - USATU).
Luns 21 de abril de 1997 ás 12 horas na aula do seminario:
Some Splitting Theorems for Stably Causal Spacetimes  (Demir Kupeli - Ankara).
Xoves 17 de abril de 1997 ás 11 horas na aula 11:
Adiabatic limits in spectral geometry  (Yuri Kordyukov - USATU)
Martes 8 de abril de 1997 ás 12 horas no seminario do departamento:
Biparacomplex Structures (Vasile Crucianu - IASI)
Venres 4 de abril de 1997 ás 12 horas no seminario do departamento:
Para-Hermitian manifolds (Vasile Crucianu - IASI)
Xoves 20 de febreiro de 1997 ás 11,30 horas na aula 11:
C^1 codimension one foliations without compact leaves, II: Details (Paul A. Schweitzer, S. J. - Rio de Janeiro).
Mércores 19 de febreiro de 1997 ás 11,30 horas na aula 11:
C^1 codimension one foliations without compact leaves, I: The basic construction (Paul A. Schweitzer, S. J. - Rio de Janeiro).
Martes 18 de febreiro de 1997 ás 11,30 horas na aula 11:
Some open problems (Krystyna Kuperberg - Auburn).
Luns 17 de febreiro de 1997 ás 11,30 horas na aula 11:
A piecewise linear aperiodic flow on S^3 (Krystyna Kuperberg - Auburn).
Martes 14 de xaneiro de 1997 ás 12,30 horas:
Dualidad en Modelos Minimales II (Miguel A. Rodríguez).
Martes 10 de decembro de 1996 ás 12,30 horas:
Dualidad en Modelos Minimales I (Miguel A. Rodríguez).
Martes 26 de novembro de 1996 ás 12,15 horas:
Medidas harmónicas en foliacións e aplicacións III (Jesús A. Álvarez López).
Martes 19 de novembro de 1996 ás 12,15 horas:
Medidas harmónicas en foliacións e aplicacións II (Jesús A. Álvarez López).
Martes 12 de novembro de 1996 ás 12,15 horas:
Medidas harmónicas en foliacións e aplicacións I (Jesús A. Álvarez López).
Mércores 2 de outubro de 1996 ás 12 horas:
On decomposition of tensor product representation  (Olev Manturov - Moscú).
Mércores 24 de xullo de 1996 ás 12 horas na aula 11:
L2-cohomology on complete (non-compact) contact manifolds (Haruo Kitahara - Kanazawa).
Xoves 11 de xullo de 1996 ás 12 horas na aula 11:
Subvariedades lagrangianas del espacio euclídeo complejo (Francisco Urbano).
Do 2 ó 11 de xullo de 1996 curso sobre:
La surface modulaire: un lien entre l'arithmétique et la géométrie (Françoise Dal'bo - Rennes).
Venres 26 de abril de 1996 ás 16.30 horas na aula 7:
Some open problems on foliations (Gilbert Hector).
Venres 15 de marzo de 1996 ás 16.30 horas na aula 7:
Xeometría integral clásica (Enrique Macías Virgós).
Venres 1 de marzo de 1996 ás 18 horas na aula 7:
Comportamiento del flujo del calor foliado para tiempo infinito (Jesús A. Álvarez López).
Venres 1 de marzo de 1996 ás 16.30 horas na aula 7:
Unha ollada á xeometría non conmutativa (Xosé Masa).
Venres 16 de febreiro de 1996 ás 12 horas na aula 7:
Categoría LS y "cone-length" (Lucía Fernández).